Active weather

ActiveWEATHER - pogoda dla wszystkich

Serwis ActiveWeather to nie tylko strona z pogodą, jakich wiele, ActiveWeather to także innowacyjny system prezentowania danych z amatorskich stacji pogodowych i nie tylko. W serwisie każdy znajdzie coś dla siebie. Posiadaczom stacji pogody oferujemy prosty i wygodny sposób dołączenia do Nas i współtworzenia serwisu. Po podłączeniu stacji do systemu otrzymujesz wgląd do aktualnych i archiwalnych danych meteo (w formie wykresów warunków panujących w twojej lokalizacji), a także temperatury i wilgotności panujących w twoim domu, co jest bardzo przydatne do optymalizacji systemu grzewczego. Dostęp do serwisu jest możliwy z każdego miejsca na Ziemi. Ponadto każdy użytkownik ma dostęp do własnego mini bloga, gdzie może zamieszczać na przykład swoje spostrzeżenia i zdjęcia.

W zakładce RADARY tworzonej przez radareu.cz, znajdziesz aktualne zdjęcia z radarów pogodowych na terenie całej Europy, co pozwoli ci śledzić przemieszczające się strefy opadów.

Zakładka WIATRY kierowana jest do miłośników sportów wodnych. Sprawdzisz tam prognozy wiatru, wysokości fali itd. Oferujemy wgląd dla 81 punktów w Polsce – główne śródlądowe zbiorniki wodne oraz liczne lokalizacje wybrzeża Bałtyku. Istnieje także możliwość dodania nowego punktu (spotu) do listy. Jeżeli twoja stacja znajduje się w pobliżu jakiegoś zbiornika wodnego po prostu skontaktuj się z nami. Prognozy wiatru generowane są przez serwis WINDGURU, z którym ściśle współpracujemy i wymieniamy dane z poszczególnych lokalizacji w celu przedstawienia jak najdokładniejszych prognoz.

W zakładce WYŁADOWANIA znajdziesz aktualne mapy wyładowań atmosferycznych nad Europą. Jesteśmy aktywnymi członkami projektu Blizorung, który zrzesza posiadaczy detektorów wyładowań z całego świata, co pozwala na dokładną detekcje wyładowań atmosferycznych i przedstawienie ich na mapie z dużą dokładnością w czasie rzeczywistym. Także, jeżeli słyszysz grzmot, to możesz być pewien, że w zakładce Wyładowania znajdziesz dokładne miejsce gdzie uderzył piorun w twojej okolicy, i w którą stronę przemieszcza się burza.

Na aktywnej mapie pogody tworzonej przez openweathermap.org przedstawiamy aktualne warunki panujące w ponad 40 000 lokalizacji na całym świecie.

Do dyspozycji naszych użytkowników mamy też forum, na którym możesz zadawać pytania dotyczące naszego serwisu i nie tylko. Na stronie znajdziesz informacje na temat prognoz, działania naszego systemu i wiele innych przydatnych dla ciebie informacji.

W zakładce AKTYWNE STACJE umieściliśmy listę stacji aktywnie działających w naszym systemie.

Nie czekaj, dołącz do nas i bierz aktywny udział w tworzeniu aktywnej mapy pogody oraz korzystaj ze wszystkich możliwości ActiveWeather!

Zespół ActiveWeather

OSTRZEŻENIA

PROGNOZA
OSTRZEŻENIA
Prognozy i ostrzeżenia dzieki http://lowcyburz.pl/

GALERIA - niecodzienne zjawiska pogodowe i nie tylko

Zapraszamy wszystkich do przesyłąnia ciekawych zdjęć zjawisk pogodowych, oraz innch interesujących tematów związanych z szeroko pojętą pogodą. Zdjęcia proszę wysyłać na adres: E-mail: office@activeweather.org

Pierwsza stacja dodana do serwisu.

Kontakt

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Wszelka pomoc w tworzeniu tego serwisu będzie mile widziana.

E-mail: office@activeweather.org